Producent kształtek z żeliwa sferoidalnego

Materbud funkcjonuje na rynku od 1992 r. Obecnie jesteśmy jednym z największych producentów kształtek wodociągowych i kanalizacyjnych z żeliwa sferoidalnego w Polsce. Nasze produkty trafiają na największe inwestycje wodociągowe w kraju i za granicą. Natomiast logo firmy postrzegane jest jako synonim najwyższej jakości produktu oraz profesjonalnej obsługi Klienta.

pRODUCENT KSZTAŁTEK ŻELIWNYCH

Materbud funkcjonuje na rynku od 1992 r. Obecnie jesteśmy jednym z największych producentów i dostawców kształtek z żeliwa sferoidalnego do wodociągów i kanalizacji. Nasze produkty trafiają na największe inwestycje. Natomiast logo naszej firmy postrzegane jest jako synonim najwyższej jakości produktu, a także profesjonalnej obsługi Klienta.

Najwyższa jakość

Dysponujemy nowoczesnym Zakładem Produkcyjnym zlokalizowanym w Sztumie. W jego murach produkujemy kształtki żeliwne kołnierzowe i kielichowe w rozmiarach do DN 1200. Na każdym etapie produkcji dbamy o najwyższą jakość naszych produktów, które powstają nie tylko w zgodzie z obowiązującymi normami, ale przede wszystkim spełniają wysokie oczekiwania naszych Klientów.

nAJWYŻSZA JAKOŚĆ

Dysponujemy nowoczesnym Zakładem Produkcyjnym zlokalizowanym w Sztumie. W jego murach produkujemy kształtki z żeliwa sferoidalnego w rozmiarach do DN 1200. Na każdym etapie produkcji dbamy o najwyższą jakość naszych produktów, które powstają nie tylko w zgodzie z obowiązującymi normami, ale przede wszystkim spełniają wysokie oczekiwania naszych Klientów.

Doświadczenie i profesjonalizm

Zdobyte na przestrzeni kilkudziesięciu lat doświadczenie w produkcji kształtek żeliwnych z powodzeniem wykorzystujemy w procesie tworzenia nowych profesjonalnych modeli oraz zaawansowanych projektów odlewniczych. Staramy się w ten sposób nadążać za potrzebami rynku, a czasem wręcz je wyprzedzać.

DOŚWIADCZENIE I PROFESJONALIZM

Zdobyte na przestrzeni kilkudziesięciu lat doświadczenie z powodzeniem wykorzystujemy w procesie tworzenia nowych profesjonalnych modeli oraz zaawansowanych projektów odlewniczych. Staramy się w ten sposób nadążać za potrzebami rynku, a czasem wręcz je wyprzedzać.

Innowacyjne podejście

W ostatnim czasie, wychodząc naprzeciw potrzebom naszych Klientów, wprowadziliśmy do oferty kształtki żeliwne blokowane w rozmiarach do DN1200. Badania nad tą technologią prowadziliśmy w akredytowanym Laboratorium Wytrzymałości Materiałów Wydziału Mechanicznego Politechniki Gdańskiej oraz w Laboratorium Zakładowym MATERBUD. Jednoznacznie potwierdziły one skuteczność tej metody oraz możliwość bezpiecznej eksploatacji.

Kształtka żeliwna blokowana Przekrój Materbud

INNOWACYJNE PODEJŚCIE

W ostatnim czasie, wychodząc naprzeciw potrzebom naszych Klientów, wprowadziliśmy do oferty kielichowe połączenia blokowane w kształtkach w rozmiarach do DN1200. Zakończone sukcesem badania nad tą technologią prowadziliśmy w akredytowanym Laboratorium Wytrzymałości Materiałów Wydziału Mechanicznego Politechniki Gdańskiej oraz w Laboratorium Zakładowym MATERBUD. Jednoznacznie potwierdziły one skuteczność tej metody oraz możliwość bezpiecznej eksploatacji.

Nowoczesne rozwiązania

Również w odpowiedzi na zapotrzebowanie rynku, a także w trosce o najwyższą jakość usług powołaliśmy do życia własne Laboratorium Zakładowe. Na specjalnie skonstruowanych stanowiskach poddajemy badaniom weryfikacyjnym produkowane modele. W ostatnim czasie uruchomiliśmy również nowoczesną malarnię zakładową. Powstają w niej wysokiej klasy powłoki ochronne dla żeliwnych kształtek wodociągowych.   

NOWOCZESNE ROZWIĄZANIA

Również w odpowiedzi na zapotrzebowanie rynku, a także w trosce o najwyższą jakość usług powołaliśmy do życia własne Laboratorium Zakładowe, w którym na specjalnych stanowiskach poddajemy badaniom weryfikacyjnym produkowane modele. Natomiast w 2018 r. uruchomiliśmy nowoczesną malarnię zakładową, w której, wykorzystując najnowsze technologie, produkujemy wysokiej klasy powłoki ochronne kształtek wodociągowych.

Międzynarodowy zasięg

Nasze kształtki kielichowe i kołnierzowe zdobyły również uznanie poza granicami Polski. Eksportujemy je do wielu krajów w Europie, a także na pozostałe kontynenty. Na przestrzeni lat nawiązaliśmy współpracę z dystrybutorami kształtek żeliwnych niemal w każdym europejskim kraju.

MIĘDZYNARODOWY ZASIĘG

Nasze kształtki zdobyły również uznanie poza granicami Polski. Eksportujemy je do wielu krajów zarówno w Europie, jak i na pozostałe kontynenty. Na przestrzeni lat nawiązaliśmy współpracę z dystrybutorami kształtek niemal w każdym europejskim kraju.